flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

                                                                                                      ЗАТВЕРДЖЕНО:

                                                                                         Наказом керівника апарату

                                                                                         Шполянського районного суду

                                                                                         Черкаської області

                                                                                         № 6-од від «02» лютого 2015 року

 

 

 

 

                                                        П О Л О Ж Е Н Н Я    

 

 
                  про організацію пропускного режиму в Шполянському районному суді

 

                                                         Черкаської області

 

 

                                                        І. Загальні положення.

 

  1.1    Положення про організацію пропускного режиму в Шполянському районному суді Черкаської області (далі-Положення) розроблено у відповідності до Правил пропуску осіб до приміщень судів та на їх територію транспортних засобів, затверджених спільним наказом Державної судової адміністрації України та Міністерства внутрішніх справ України від 12.09.2005 року № 102/765 (із змінами та доповненнями) та інших актів чинного законодавства України.

 

 1.2    Цим Положенням визначається порядок пропуску та підстави перебування осіб у приміщенні Шполянського районного суду Черкаської області (далі-суду), повноваження судового розпорядника суду (в разі його відсутності інших співробітників суду, зокрема заступника керівника апарату суду) з питань організації прибуття осіб та їх перебування у приміщенні суду.

 1.3    Дане Положення є встановленими в суді правилами у розумінні диспозиції ст.185-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення, за порушення яких фізичні особи можуть бути притягнуті до адміністративної, а працівники апарату суду – до дисциплінарної відповідальності.

 1.4    Визначення термінів:

         співробітник суду – суддя та працівник апарату суду;

відвідувач суду – будь-яка фізична особа, яка тимчасово знаходиться в приміщенні суду, для якої суд не є постійним місцем роботи.

 

1.5    До службових приміщень належать: кабінети суддів, працівників апарату суду та приміщення архіву суду.

 1.6    До приміщень з обмеженим доступом належать: зали судових засідань та коридори загального користування, через які здійснюється доступ до залів судових засідань.

 1.7    До приміщень з вільним доступом належать канцелярія суду та приміщення не зазначені в п.1.5,1.6 даного Положення.

 1.8    В адміністративному приміщені суду, обладнується пункт пропуску на вході до приміщення суду.

1.9    Пропускний режим до адміністративного приміщення суду здійснюється судовим розпорядником суду, а в разі його відсутності (відпустка, хвороба, навчання) іншими працівниками апарату суду.

 

 

Крім того судовому розпоряднику, а в разі його відсутності (відпустка, хвороба, навчання) іншому працівнику апарату суду, надається право приймати вхідну кореспонденцію суду, з дотриманням вимог Інструкції з діловодства.

1.10          Про всі порушення пропускного режиму негайно повідомляється керівництво суду.

 

 

                                              2. Заходи безпеки в суді

 2.1        З метою попередження та запобігання адміністративних порушень, забезпечення власної безпеки суддів, працівників апарату суду і відвідувачів:

-          заборонено внесення громадянами у приміщення суду будь-яких колючих, ріжучих чи рублячих предметів або інструментів (ножів, сокир, кіс, сап, швайок, ножиць, молотків, в»язальних спиць,тощо), холодної та вогнепальної зброї, будь-яких видів газової зброї (пістолетів, газових балонів тощо), зброї під гумову кулю, дитячої іграшкової зброї, вибухових засобів та речовин, спиртних напоїв, наркотичних засобів, консервів у металевій та скляній тарі, будь-яких рідин окрім води та безалкогольних напоїв;

-          заборонено проходження до приміщення суду з собаками, котами та іншими домашніми чи хижими тваринами та птицею;

-          заборонено проходження до приміщення суду громадян з будь-якими візками, велосипедами та сумками, валізами чи іншими предметами розміром більш як: 40см х 15см х 25см (крім портфелів та дамських сумок).

 

 

2.2        До приміщень суду із вогнепальною, газовою зброєю та пристроями для відстрілу патронів із гумовими чи аналогічними за своїми властивостями метальними снарядами несмертельної дії, балончиками, спорядженими речовиною сльозоточивої чи дратівної дії, допускаються виключно працівники правоохоронних органів під час виконання ними службових обов»язків. Вхід до кабінетів суддів із вогнепальною, газовою зброєю та пристроями для відстрілу патронів із гумовими чи аналогічними за своїми властивостями метальними снарядами несмертельної дії, балончиками, спорядженими речовиною сльозоточивої чи дратівної дії, НЕ ДОПУСКАЄТЬСЯ.

 2.3        Проведення в залі судового засідання фото і кінозйомок, телевізійної, відео зйомки, звукозапису із застосуванням стаціонарної апаратури здійснюється в порядку, встановленому чинним законодавством України. Фотографування та відео зйомка приміщення суду поза судовими засіданнями можливі з дозволу голови суду.

 

 

                3. Порядок проходження громадян до приміщення суду

 3.1        Пропуск осіб до адміністративного приміщення здійснюється на підставі документа, що посвідчує особу (особистого внутрішнього чи закордонного паспорту, службового посвідчення, водійського чи пенсійного посвідчення, тощо) у робочі дні та години згідно зі встановленим графіком роботи суду.

Під час пропуску відвідувачів, за допомогою спеціальних технічних засобів, превіряється наявність предметів, пронесення яких до приміщень суду заборонене нормами діючого законодавства та цього Положення.

 

3.2        Дані про відвідувачів, які прибули до суду, заносяться судовим розпорядником,  а в разі його відсутності (відпустка, хвороба, навчання) іншими працівниками апарату суду до Журналу обліку відвідувачів:

-          щодо осіб, які прибули до суду для участі у судовому засіданні – із зазначенням у журналі: дати, прізвища,ім.»я,по-батькові та залу судового засідання;

-          щодо осіб, які прибули до суду з інших питань – із зазначенням у журналі: дати, прізвища,ім.»я,по-батькові, реквізити документу, що посвідчує особу, час приходу до приміщення суду, а також прізвища,ім.»я,по-батькові та посади співробітника суду, до якого прибув відвідувач.

3.3        Окремий порядок пропуску до приміщення суду встановлюється для осіб, статус яких визначається Законом України «Про судоустрій і статус суддів», Законом України «Про статус народного депутата України», Законом України «Про Національне антикорупційне бюро України» та Законом України «Про Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини».

3.4        Особи, які прибули для участі у судових засіданнях у якості сторін по справі, свідків, потерпілих, представників, третіх осіб допускаються у приміщення залів судового засідання за наявності виклику суду, а у разі відсутності виклику – за розпорядженням судді, помічника судді або секретаря судового засідання чи судового розпорядника.

3.5        Учасники судового процесу, особи, які виявили бажання бути присутніми у відкритих судових засіданнях, а також представники засобів масової інформації допускаються до залів судового засідання виключно на час розгляду конкретної справи. Особи, які прибули для участі у розгляд справи та слухачі, супроводжуються до зали судового засідання секретарем судового засідання чи судовим розпорядником. При цьому як учасники процесу, так і слухачі попереджаються секретарем судового засідання чи судовим розпорядником про необхідність покинути після закінчення судового засідання приміщення, визначені в п. 1.6 даного Положення.

3.6        Відвідувачам суду забороняється проходити до службових приміщень суду, у тому числі до кабінетів, вхід до яких здійснюється через коридори загального користування. Вхід до вказаних приміщень дозволяється виключно за дозволом голови суду, суддів. Керівника чи заступника керівника апарату суду в залежності від мети візиту.

3.7        Медичний персонал служби швидкої медичної допомоги, працівники пожежної та аварійної служб допускаються до приміщення суду після відповідного запису у Журналі обліку відвідувачів та у супроводі ініціатора виклику.

3.8        У разі виходу з ладу технічних комунікацій, до адміністративного приміщення пропускаються робітники відповідних ремонтних служб із зазначенням їх прізвищ і часу перебування до Журналу обліку відвідувачів суду та з відому заступника керівника апарату суду.

 Внесення робітниками інструментів до приміщення суду допускається лише у присутності штатного працівника суду.

 

 

4.      Підстави відмови громадян у проходженні до приміщення суду

 

 

4.1   Відвідування приміщення суду громадянами для поза процесуального спілкування з суддями та працівниками апарату суду з метою з»ясування позицій та перспектив розгляду конкретних справ, здійснення впливу на суддів та працівників апарату суду, отримання консультацій та порад у суддів та працівників апарату суду з питань здійснення правосуддя чи правових питань – Є НЕДОПУСТИМИМ.

 4.2    Підставами для відмови громадян у проходженні до приміщення суду є:

  -   відвідування приміщення суду громадянами з ознаками алкогольного чи наркотичного сп»яніння, неповнолітніх у віці до 16 років для участі у судовому засіданні у якості учасників судового процесу чи свідка. Неповнолітні діти віком до 16 років можуть знаходитись у приміщенні суду тільки у супроводженні близьких родичів, опікунів або педагогів (інших супроводжуючих осіб);

-  відвідування приміщення суду у шортах, майках, топах, спортивному одязі, одязі з прозорих тканин, у не охайному одязі, а також у одязі, який містить на собі нецензурні чи образливі вислови на адресу громадян або образливі чи зневажливі вислови на адресу суду, встановлених  у суді правил та на адресу суддів чи працівників суду;

-  внесення громадянами у приміщення суду будь-яких колючих, ріжучих чи рублячи предметів або інструментів (ножів, сокир, кіс, сап, швайок, ножиць, молотків, в»язальних спиць тощо), холодної та вогнепальної зброї, будь-яких видів газової зброї (пістолетів, газових балонів,тощо), зброї під гумову кулю, дитячої іграшкової зброї, вибухових засобів та речовин, спиртних напоїв, предметів харчування, наркотичних засобів, консервів у металевій та скляній тарі, будь-яких рідин окрім води та безалкогольних напоїв;

-  проходження до приміщення суду з собаками, котами та іншими домашніми чи хижими тваринами та птицею;

-  проходження до приміщення суду з плакатами чи транспарантами будь-якого змісту.

 

 

5.      Відповідальність відвідувачів суду за порушення Правил

 

 

5.1  У випадку порушення відвідувачами встановлених у суді Правил поведінки у приміщенні суду, голова суду, судді, працівники апарату суду мають право робити порушникам зауваження, а також вживати заходів до усунення (запобігання) порушень відповідно до наявних повноважень.

5.2  Порушник може бути видалений із зали судового засідання за порушення порядку після того, як суд виніс попередження.

5.3   За наявності в діях відвідувача суду ознак адміністративного правопорушення, винна особа може бути притягнута у встановленому порядку до адміністративної відповідальності за ст. 185-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

5.4  У випадку порушення порядку у судовому засіданні або не підпорядкування законним розпорядженням головуючого, судовий розпорядник має право скласти протокол про адміністративне правопорушення, передбачене ст.185-3 КУпАП.

5.5   У випадку навмисного знищення або пошкодження майна та інших матеріальних цінностей суду на винних осіб, у порядку, передбаченому діючим законодавством України, покладається обов»язок відшкодувати заподіяну матеріальну шкоду.

 

 

                                                6.  Прикінцеві положення

6.1    Дані Правила поведінки громадян у суді вводяться у дію з моменту їх затвердження.

6.2    Зміст Правил поведінки громадян у суді доводиться до відома громадян, які відвідують приміщення суду, шляхом розміщення на дошці оголошень суду для загального ознайомлення та на офіційному веб-сайті Шполянського районного суду Черкаської області.