Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Про це йдеться в інформації про бюджетний запит на 2023—2025 рр., який оприлюднила Державна судова адміністрація. Наступного року апеляційним та місцевим судам доведеться ще дужче затягнути паски. Адже їм не вистачатиме 18,5 млрд грн. Це навіть більше тієї суми, яку їм погодився виділити Кабмін.
Граничні показники видатків органів судової на 2023 рік доведені у сумі, що майже на 3,7 млрд грн. або 22,6% менше від показників, передбачених держбюджетом попереднього року. Відповідно, як і цього року, в ДСАУ звертають увагу на недофінансування судової системи.
Так, за розрахунками, наведеними у «Бюджетному запиті на 2023-2025 роки», на оплату праці суддів та працівників апарату перших двох ланок бракуватиме майже 12,4 млрд грн. — більше від того, що передбачено граничними видатками (12,1 млрд грн.). Хоча навіть на цей рік за цим напрямом виділено на 2 млрд грн. більше.
Це означає, що в апараті апеляційних та місцевих судів потрібно буде скоротити близько 50оо осіб від фактичної чисельності. Водночас не передбачені видатки на винагороду новим суддям. Як наслідок, наявна кількість суддів зможе розглянути лише близько 40% справ, що надійдуть до судів наступного року.
Також зовсім відсутні асигнування на поточні видатки, крім оплати комунальних послуг. У ДСАУ застерігають, що це призведе до зупинення діяльності апеляційних та місцевих судів. На такі цілі в ДСАУ просять виділити майже 503 млн грн.
Причому не буде коштів не лише на марки, а й на інформаційне забезпечення діяльності судів. Це, прогнозують у ДСАУ, унеможливить виконання вимог процесуального законодавства, буде зупинений процес створення ЄСІТС.