flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

ОЦІНЮВАННЯ РОБОТИ ШПОЛЯНСЬКОГО РАЙОННОГО СУДУ ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ   ВІДВІДУВАЧАМИ ЩОДО ЇХ ЗАДОВОЛЕНОСТІ ЯКІСТЮ ФУНКЦІОНУВАННЯ СУДУ

25 жовтня 2024, 11:38

 

 

 

 

АНАЛІТИЧНИЙ ЗВІТ

 

 2024

 

ВСТУП

 

На виконання плану роботи Шполянського районного суду Черкаської області в період з 14 жовтня по 18 жовтня 2024 року, проведено анонімне опитування громадян-відвідувачів суду,  під час якого респондентам було запропоновано заповнити анкету та оцінити зручність і комфортність перебування в суді, своєчасність судового розгляду, дотримання процедури та строків розгляду справи, повноту, якість та доступність інформації для відвідувачів суду,  етичну поведінку суддів та працівників апарату суду.

Практична користь опитування полягає у підвищенні рівня доступу до правосуддя, забезпечення інформаційної відкритості діяльності суду та покращення її організації.  

Анкета анонімного опитування складається з двох блоків питань. У першому блоці містились питання щодо загальної характеристики респондента. А другий блок питань був присвячений оцінюванню роботи суду за показниками доступності, ефективності та якості.

 

 

 

Перший блок запитань

 

Загалом в опитуванні взяло участь 15 респондентів, з яких 42% опитуваних – чоловіки та 58% - жінки.

Вікова приналежність опитуваних: 10% - у віці від 18 до 25 років, 24% - 40-59 років та найактивніше себе проявили відвідувачі у віці 26-39 років – 67%.

92% опитуваних мають повну вищу освіту, з них 77% мають вищу юридичну освіту.

Решта опитуваних (8%) мають середню та неповну середню освіту.

79% респондентів мешкають в населеному пункті за місцем розташування суду, 21% - в іншому населеному пункті.

На запитання щодо статусу, 58% опитуваних відповіли, що є учасниками судового процесу, 42% вказали на статус відвідувача або вільного слухача.

Щодо частоти перебування в якості учасника судового процесу 13% вказали, що це їх перший судовий процес, 20% були учасниками судового процесу в діапазоні від 2 до 5 разів, 67% - 6 і більше разів.

 

В другому блоці питань в анкеті було запропоновано оцінити роботу Шполянського районного суду Черкаської області за показниками доступності, ефективності та якості

 

 

88% опитуваних не склало ніяких проблем знайти будівлю суду, тоді як у 12% це викликало певні труднощі.

            Більшість опитуваних, а саме 84% вказали, що потрапити до суду та скористатись відповідними послугами зручно і людям з обмеженими можливостями, однак на думку 16% респондентів для відповідної категорії осіб це зручно лише за наявності супроводжуючої особи.

Більшість респондентів, а саме 95% вказують на доступність місць для очікування, оформлення документів, підготовки до засідання та вважають комфортними умови перебування в суді, а саме приміщення суду визнають чистим та таким, що перебувають в належному санітарному стані.

67% вказали, що їм завжди вдалось додзвонитись до суду та отримати потрібну інформацію телефоном.

Важливим чинником, що впливає на оцінку якості роботи судової установи є наявність інформації про організацію роботи та структуру суду: інформаційні стенди, графіки розгляду справ, наявність зразків документів, інформації щодо порядку сплати судового збору, реквізитів та розмірів платежів, а також наявність необхідної інформації на офіційній веб сторінці суду.

Так, наявна в суді інформація повною мірою задовольняє 90% респондентів, 10% було важко відповісти на дане питання. 79% опитаних відмітили для себе зручність розташування інформаційних стендів в суді.

Що стосується необхідної інформації на офіційній сторінці суду на веб-порталі Судової влади України в Інтернеті, можна зробити висновок, що рівень користування даною послугою досить високий, адже 88% опитаних постійно користуються сторінкою Шполянського районного суду Черкаської області, при цьому 8% ніколи нею не користувались, а 1 респондент взагалі не знав про її існування. 83% відмітили, що їм легко знаходити на сайті потрібну інформацію.

На запитання з приводу інформації, якої не вистачає на веб-сторінці суду, один респондент вказав, що йому важко відповісти, одного опитаного інформаційне наповнення сайту цілком задовольнило, ще троє зазначили про необхідність розміщення інформації щодо відпустки судді, щодо відкладення справ (відрядження, відпустка, лікарняний судді), а також списку номерів телефонів помічників суддів та секретарів судового засідання. Решта опитаних утримались від відповіді на дане запитання.

Підсумовуючи питання щодо етики поведінки працівників апарату суду при виконанні своїх посадових обов’язків, можна зробити висновок, що більшість респондентів  задоволені роботою працівників апарату суду. Загалом, у відповідях переважають позитивні відгуки про виконання посадових обов’язків працівниками апарату суду, хоча і є певні нарікання що спонукають до підвищення професійного рівня працівників апарату суду та вказують на необхідність за будь яких обставин дотримуватись високої культури спілкування та етику державного службовця.

Не виникало особливих зауважень в учасників судових процесів і стосовно роботи суддів. На думку респондентів, судді дотримуються загальної етики поведінки, проявляють по відношенню до відвідувачів такі риси як: ввічливість, доброзичливість, коректність, є неупередженими та незалежними.

 

 

Висновки

 

Отримані показники, що були виявлені під час опитування, дозволяють зробити позитивні висновки щодо організації роботи Шполянського районного суду Черкаської області, оскільки відсоток громадян-учасників судових проваджень, що оцінюють роботу суду на "добре" (4) 13,3% та "відмінно" (5) 80%, а уніфікована шкала від 1 (дуже погано) до 5 (відмінно) становить середній показник 4,7.

Аналіз заповнених анкет свідчить, що організація роботи Шполянського районного суду Черкаської області здійснюється в цілому на належному рівні, ставлення громадян є позитивним та довірливим. Більшість відвідувачі почувають себе зручно та комфортно в суді, задоволені повнотою та якістю інформації. Оцінювання роботи працівників апарату суду респондентами є досить високою.

Позитивним в результатах опитування є факт відсутності негативних відповідей на питання про загальне враження від візиту до суду, але разом з тим, дане анкетування дозволило виявити і окремі проблемні моменти в організації роботи суду, а отримані показники є стимулом для подальшого удосконалення діяльності суду.