flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Урок правознавства для школярів у Шполянському районному суді

30 квітня 2025, 09:26

29 квітня колектив Шполянського районного суду Черкаської області зустрівся  учнями 9-го  класу Шполянського ліцею №3 Шполянської міської ради об’єднаної територіальної громади Черкаської області та провели урок правознавства у приміщені суду.

 

Працівники суду провели учням екскурсію приміщенням суду та розповіли про роботу суду, в цілому.

 

Суддя Шполянського районного суду Олена ЩЕРБАК розповіла про особливості професії судді та презентувала  мультфільм про суд «Їжак проти Рака».  Школярі активно приймали участь у дискусії та допомагали героям мультфільму справедливо вирішити спір, який виник у мультфільмі.

Помічник судді Володимир КОВАЛЕНКО розповів учням про роботу помічника судді, зокрема про коло його обов’язків.

Під час уроку було проведено  імпровізоване судове засідання за участі школярів.

Ідея імпровізованого суду не нова, проте, завжди зацікавлює школярів.

Справу вибрали цікаву, зокрема крадіжка майна з магазину, під час якої можна було дізнатися хто може бути учасником судового процесу, їхні права і обов’язки, з якого віку настає кримінальна відповідальність.

Також школярі дізналися, яка відповідальність може настати у разі вчинення крадіжки та відчули себе дорослими і відповідальними.

Справа завершилася ухваленням обвинувального вироку, який учні підготували заздалегідь, відповідно до норм матеріального та процесуального права у кримінальному судочинстві та зачитали у залі судових засідань.

Все відбувалося як у справжньому суді: відкриття судового засідання, підготовча частина, оголошення заяв та клопотань. Згодом – розгляд справи по-суті: дослідження доказів, допит свідків, потерпілого, обвинуваченого та судові дебати.

Під час проведення імпровізованого судового засідання,  учні, як учасники судового процесу, чітко дотримувались своїх прав та обов’язків, визначених процесуальним законодавством, а діалоги були чіткими та доречними.

Проведення таких уроків "правової грамотності" безпосередньо правниками, допоможе підвищити рівень знань дітей про сучасну державу й право, особливості поділу влади та її функціонування, роль та місце органів державної влади, а також сприятиме зацікавленості учнів у поглибленому вивченні таких питань.

Сподіваємося, що урок вдався цікавим та змістовним, а підлітки взяли для себе багато цікавої інформації про свої права, обов’язки та відповідальність за порушення цих прав інших людей.



Прес-секретар суду.