flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Основні функції структурних підрозділів суду

Основні функції структурних підрозділів суду:

Голова місцевого суду:

представляє суд як орган державної влади у зносинах з іншими органами державної влади, органами місцевого самоврядування, фізичними та юридичними особами;

 визначає адміністративні повноваження заступника голови місцевого суду; 

 контролює ефективність діяльності апарату суду, вносить керівникові територіального управління Державної судової адміністрації України подання про призначення на посаду керівника апарату суду, заступника керівника апарату суду та про звільнення їх з посад, а також про застосування до керівника апарату суду, його заступника заохочення або накладення дисциплінарного стягнення відповідно до законодавства;

 видає на підставі акта про призначення (обрання) суддею чи звільнення судді з посади відповідний наказ;

 повідомляє Вищу кваліфікаційну комісію суддів України та Державну судову адміністрацію України, а також через веб-портал судової влади про наявність вакантних посад суддів у суді у триденний строк з дня їх утворення;

 забезпечує виконання рішень зборів суддів місцевого суду;

 організовує ведення в суді судової статистики та інформаційно-аналітичне забезпечення суддів з метою підвищення якості судочинства;

 сприяє виконанню вимог щодо підвищення кваліфікації суддів місцевого суду;

 вносить на розгляд зборів суду пропозиції щодо кількості та персонального складу слідчих суддів;

 здійснює інші повноваження, визначені законом.

 Голова місцевого суду з питань, що належать до його адміністративних повноважень, видає накази і розпорядження.

 У разі відсутності голови місцевого суду його адміністративні повноваження здійснює один із заступників голови суду за визначенням голови суду, за відсутності такого визначення - заступник голови суду, який має більший стаж роботи на посаді судді, а в разі відсутності заступника голови суду - суддя цього суду, який має більший стаж роботи на посаді судді.



Суддя здійснює:

правосуддя в порядку, встановленому процесуальним законом; процесуальні дії та організаційні заходи з метою забезпечення розгляду справи; контроль відповідно до закону за своєчасним зверненням до виконання судових рішень, постановлених під його головуванням; інші передбачені законом повноваження.



Керівник апарату суду:

Здійснює безпосереднє керівництво апаратом суду, забезпечує організованість та злагодженість у роботі підрозділів суду, працівників апарату суду, їх взаємодію у виконанні завдань, покладених на апарат суду щодо організаційного забезпечення діяльності суду.

Взаємодіє з територіальним управлінням державної судової адміністрації відповідної області, правоохоронними та іншими державними органами, органами місцевого самоврядування, органами суддівського самоврядування, спеціальним підрозділом судової міліції „Грифон", іншими установами й організаціями, засобами масової інформації з питань забезпечення діяльності суду.

Організовує ведення діловодства в суді відповідно до Інструкції з діловодства.

Організовує складання проектів планів роботи суду, погоджує їх, організовує контроль за ходом їх виконання.

Координує здійснення організаційних заходів щодо підготовки оперативних нарад, виконання інших завдань.

За дорученням голови суду проводить оперативні наради, організовує розробку службових розпоряджень, інструкцій тощо.

Організовує спільну роботу працівників апарату суду в ході підготовки необхідних матеріалів у разі віднесення питань до компетенції декількох підрозділів, працівників апарату суду.

Здійснює заходи щодо забезпечення належного матеріального та соціального забезпечення суддів та працівників апарату суду, медичного обслуговування та санаторно-курортного лікування, забезпечення благоустроєним житлом.

Здійснює заходи щодо забезпечення належних умов діяльності суддів та працівників апарату суду, умов оплати їх праці, належного фінансування суду, інформаційно-нормативного забезпечення судової діяльності.

Організовує розробку і подання на затвердження в установленому порядку штатного розпису і кошторису витрат на утримання суду.

Подає на розгляд голови суду пропозиції щодо структури, чисельності та штатного розпису апарату суду.

Здійснює безпосереднє керівництво діяльністю кадрової служби, забезпечує реалізацію державної політики з питань кадрової роботи та державної служби в апараті суду.

Узагальнює практику роботи з кадрами, вносить голові суду пропозиції щодо її вдосконалення.

Організовує роботу з кадрами апарату суду, контролює стан цієї роботи, а також ведення кадрового діловодства в суді.

Вносить пропозиції голові суду з кадрових питань, зокрема щодо призначення на посади в апарат суду, переведення на інші посади, звільнення з посад, присвоєння рангів державних службовців, заохочення, застосування заходів дисциплінарного впливу та з інших кадрових питань.

Здійснює методичне керівництво проведенням конкурсного відбору на посади державних службовців апарату суду, атестації та щорічної оцінки виконання державними службовцями апарату суду покладених на них обов'язків і завдань.

Організовує роботу з навчання та підвищення кваліфікації працівників апарату суду, внесення замовлення щодо потреб та підготовки спеціалістів для апарату суду до відповідних органів.

Уживає заходів організаційного характеру для підтримання приміщення суду у стані, придатному для належного його функціонування, проведення капітального та поточного ремонтів, технічного оснащення і приміщень, створення безпечних та комфортних умов для працівників та осіб, які перебувають у суді, забезпечує наявність необхідних ресурсів та оргтехніки, безперебійне її функціонування.

Здійснює організаційне забезпечення ведення судової статистики, діловодства, обліку та зберігання судових справ, належного ведення архіву, "кодифікації та роботи бібліотеки суду, а також планово-фінансової та бухгалтерської роботи, обслуговування рахунків в установах банку.

За наказом голови суду контролює роботу служби судових розпорядників, а за відсутності у суді посади старшого судового розпорядника - забезпечує організацію судового процесу.

Забезпечує зберігання та використання штампів і печаток суду, товарно-матеріальних цінностей та документації суду.

Забезпечує виконання та необхідне дотримання правил охорони праці та протипожежної безпеки, дотримання працівниками суду правил внутрішнього трудового розпорядку.

Вносить пропозиції голові суду щодо удосконалення організації діяльності суду.

Здійснює інші повноваження з організації роботи апарату суду щодо забезпечення діяльності суду.

Виконує інші доручення голови суду.

Старший секретар суду:

Організовує та забезпечує належну роботу канцелярії суду.

Розподіляє обов'язки між працівниками канцелярії суду, контролює виконання ними функціональних обов'язків.

Організовує прийом, реєстрацію та розподіл кореспонденції, що надійшла до суду.

Контролює ведення документів первинного обліку, номенклатурних справ.

Організовує роботу з обліку та зберігання судових справ, речових доказів, документів первинного обліку.

Здійснює контроль за направленням судових справ із скаргами, поданнями до судів вищих інстанцій.

Здійснює контроль за своєчасним та якісним зверненням судових рішень до виконання.

Організовує та контролює ведення контрольних та зведених контрольних виконавчих проваджень.

Забезпечує своєчасне виконання постанов про помилування.
Контролює відкликання виконавчих документів у разі

припинення виконання.

Забезпечує своєчасне та якісне складання звітів судової статистики, ведення документів первинного обліку, відповідає за достовірність та своєчасність їх складання та оформлення.

Здійснює контроль за своєчасною здачею судових справ до канцелярії суду, проводить аналітичну роботу щодо строків здачі справ до канцелярії суду, готує відповідні пропозиції з удосконалення цієї роботи, систематично доповідає голові суду та керівникові апарату про випадки порушення термінів здачі судових справ до канцелярії суду.

Збирає пропозиції щодо складання номенклатури справ суду, узагальнює їх, за погодженням із керівником апарату формує номенклатуру справ суду та після погодження з відповідними архівними установами подає на затвердження голові суду.

Організовує підготовку та передачу до архіву суду судових справ за минулі років, провадження у яких закінчено, а також іншої документації канцелярії суду за минулі роки.

Уносить пропозиції до плану роботи суду з питань організації діловодства, судової статистики, контролює виконання відповідних розділів плану роботи суду.

Бере участь в аналітичній роботі з питань організації діловодства в суді.

Організовує та забезпечує належне здійснення прийому громадян працівниками канцелярії суду.

Веде облік та контроль за виконанням судових доручень, що надійшли з інших судів України та іноземних держав.

Проводить навчання з працівниками канцелярії суду.

Контролює ведення обліково-статистичних карток в електронному вигляді.

Ознайомлення працівників суду з документами, що надходять з вищестоящих установ та організацій.

Виконує доручення голови суду та керівника апарату суду щодо організації роботи канцелярії суду.



Помічник судді:

Своєчасно вносить до автоматизованої системи документообігу суду достовірні відомості в межах наданих повноважень, відповідно до вимог Положення про автоматизовану систему документообігу суду, та забезпечує конфіденційність інформації, яка в ній міститься.

Виконує вимоги Інструкції з діловодства та є відповідальним за збереження процесуальних та інших документів, а також за нерозголошення інформації з обмеженим доступом, що міститься в них.

Здійснює підбір актів законодавства та матеріалів судової практики, необхідних для розгляду конкретної судової справи.

Бере участь у попередній підготовці судових справ до розгляду, в оформленні судових справ, за дорученням судді готує проекти судових рішень, запитів, листів, інших матеріалів, пов'язаних із розглядом конкретної справи.

Здійснює оформлення копій судових рішень для направлення сторонам у справі та іншим учасникам справи, які беруть участь у справі відповідно до вимог процесуального законодавства, контролює своєчасність надсилання копій судових рішень.

Здійснює контроль за своєчасним проведенням експертними установами призначених у справах експертних досліджень, за своєчасним виконанням правоохоронними органами ухвал судді про примусовий привід, а в разі невиконання таких ухвал – готує проекти відповідних нагадувань тощо.

Готує проекти доручень суду про виконання судами інших держав окремих процесуальних дій, про вручення судових документів з цивільних, адміністративних, кримінальних справ, про екстрадицію правопорушників на територію України.

Сприяє оформленню, виконанню доручень судів іноземних держав відповідно до Конвенції про правову допомогу та правові відносини в цивільних, сімейних і кримінальних справах, інших міжнародно-правових договорів України про правову допомогу, ратифікованих Верховною Радою України.

Здійснює повноваження секретаря судового засідання під час його відсутності.

Координує роботу секретаря судового засідання та надає йому методичну та практичну допомогу, у тому числі із забезпечення фіксування судового процесу технічними засобами.

Контролює надходження та приєднання до судової справи відповідних матеріалів.

Здійснює перевірку своєчасності оформлення протоколів (журналів) судових засідань у справах, що знаходяться в провадженні судді.

Здійснює контроль за своєчасною здачею до канцелярії суду та/або архіву суду секретарем судового засідання судових справ, розглянутих під головуванням судді.

Здійснює підготовку та оформлення статистичних даних.

Здійснює узагальнення судової практики, узагальнення про кількість і стан розгляду суддею судових справ усіх категорій.

Здійснює аналіз скасованих і змінених рішень судді після перегляду справ судами апеляційної та касаційної інстанцій.

Підписує непроцесуальні документи інформаційного та організаційного характеру.

Виконує інші доручення судді, що стосуються організації розгляду судових справ.

Виконує завдання та обов’язки по забезпеченню виконання суддею повноважень щодо здійснення правосуддя, передбачені цією посадовою інструкцією, на електронно-обчислювальних та обчислювальних машинах (у тому числі персональних комп’ютерах) з використанням баз даних на комп'ютерному устаткуванні (введення, опрацювання, накопичення, систематизація, виведення інформації) відповідно до затверджених процедур та інструкцій з використанням периферійного обладнання, систем передавання (приймання) даних на відстань, автоматизованої системи документообігу суду (Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи), Єдиних та Державних реєстрів, програми «Ліга Закон», інших інформаційно-правових системах, документів Microsoft Word і Microsoft Excel, електронної пошти, офіційного веб-порталу «Судова влада України» та з інших WEB-сторінок в мережі Інтернет.

Помічник судді зобов’язаний:

Своєчасно та якісно виконувати надані йому доручення.

Дотримуватися строків підготовки документів та виконання доручень.

Постійно підвищувати свій професійний рівень та кваліфікацію.

Дбайливо ставиться до майна суду.

При виконання своїх службових обов’язків не допускати порушення прав і свобод людини і громадянина.

Помічнику судді забороняється:

Вчиняти дії процесуального характеру, а також дії, що можуть потягнути за собою виникнення, зміну або припинення прав та обов’язків учасників судового процесу.

Розголошувати відомості, які становлять державну або іншу охоронювану законом таємницю, а також відомості, які стали йому відомими у зв’язку з виконанням посадових обов’язків, зокрема, які стосуються приватного життя та здоров’я громадян або зачіпають їх честь і гідність.

Прилюдно висловлювати свою думку щодо справи, яка розглядається, або надавати довідки, консультації тощо з обставин, які можуть бути предметом розгляду в судовому засіданні.

Розміщувати в соціальних мережах, Інтернет-форумах інформацію та/або коментувати інформацію, яка може завдавати шкоди авторитету судді та судової влади у разі реєстрації їх у соціальних мережах із вказівкою місця роботи та посади.



Секретар суду:

Веде первинний облік справ і матеріалів, розгляд яких передбачено процесуальним законодавством, забезпечує заповнення обліково-статистичних карток в електронному вигляді.

Забезпечує зберігання судових справ та інших матеріалів.

Веде номенклатурні справи суду.

Контроль за своєчасним направленням судових повісток секретарями судових засідань.

Здійснює підготовку судових справ із скаргами, поданнями для

надіслання до судів вищих інстанцій.

Проводить роботу з оформлення звернення судових рішень до виконання, знищення речових доказів, контролює одержання повідомлень про їх виконання та забезпечує своєчасне приєднання до судових справ.

Здійснює облік виконавчих документів, які передаються для виконання до державної виконавчої служби.

Проводить перевірку відповідності документів у судових справах опису справи.

Складає за встановленими формами статистичні звіти про результати розгляду судових справ.

Надає пропозиції щодо складання номенклатури справ суду.

Здійснює підготовку та передачу до архіву суду судових справ, карток, журналів, нарядів за минулі роки, провадження у яких закінчено, а також іншу документацію канцелярії суду.

Здійснює прийом громадян, видачу копій судових рішень, інших документів, які зберігаються в канцелярії суду, та судових справ для ознайомлення учасникам судового розгляду відповідно до встановленого порядку.

На час тимчасової відсутності старшого секретаря суду за наказом голови суду виконує його обов'язки.

Оформлення документів по зверненню до виконання вироків, рішень, ухвал і постанов суду, їх відправка і контроль за одержанням повідомлень про виконання.

Ведення контрольних та зведених виконавчих проваджень.

Направлення окремих ухвал і контроль по їх виконанню.

Ведення журналу обліку повторної видачі документів суду.

Ведення обліково-статистичних карток на кримінальну справу та справи про адміністративні правопорушення по комп’ютерній програмі «Судова статистика» («Атлант»).

Виконує інші доручення голови суду, керівника апарату суду та старшого секретаря суду щодо організації роботи канцелярії суду.

Секретар судових засідань:

Здійснює судові виклики та повідомлення в справах, які знаходяться у провадженні судді; оформлює заявки до органів внутрішніх справ, адміністрації місць попереднього ув'язнення про доставку до суду затриманих та підсудних осіб, готує копії відповідних судових рішень.

3дійснює оформлення та розміщення списків справ, призначених до розгляду.

Перевіряє наявність і з'ясовує причини відсутності осіб, яких викликано до суду, і доповідає про це головуючому судді.

Здійснює перевірку осіб, які викликані в судове засідання, та зазначає на повістках час перебування в суді.

Забезпечує фіксування судового засідання технічними засобами згідно з Інструкцією про порядок фіксування судового процесу технічними засобами.

Веде журнал судового засідання, протокол судового засідання.

Здійснює контроль по виготовленню копій судових рішень у справах, які знаходяться в провадженні судді, що не набрали законної сили.

Здійснює заходи щодо вручення копії вироку засудженому або виправданому відповідно до вимог Кримінально-процесуального кодексу України, виконання відповідних дій щодо надання дозволу на побачення, передання передачі по кримінальних справах, вироки яких не набрали законної сили секретарем судових засідань, який закріплений за певним суддею за дорученням судді здійснює заходи щодо дачі підсудним або засудженим підписки про невиїзд.

Здійснює оформлення для направлення копій судових рішень сторонам та іншим особам, які беруть участь у справі й фактично не були присутніми в судовому засіданні при розгляді справи.

Готує виконавчі листи у справах, за якими передбачено негайне виконання.

Звернення до виконання судових рішень, що підлягають до негайного виконання

Оформлює матеріали судових справ і здійснює передачу справ до канцелярії суду.

Здійснює контроль за своєчасним направленням судових повісток по справах.

Виконує інші розпорядження голови суду, заступника голови суду, в.о. голови суду на період відсутності голови районного суду (відпустка, хвороба та ін.), керівника апарату суду, помічника судді, що стосуються організації розгляду судових справ.

Головний спеціаліст:

Організовує впровадження в роботі суду комп'ютерних технологій: встановлення комп'ютерного обладнання, комплексів технічної фіксації судового процесу, запровадження комп'ютерних програм статистичної звітності, автоматизованої системи електронного документообігу, створення локальної комп'ютерної мережі, підключення до корпоративної мережі по виділеному захищеному каналу, встановлення в суді спеціального комп'ютерного обладнання тощо, та забезпечує здійснення відповідного моніторингу.

Забезпечує адміністрування автоматизованих робочих місць суддів та працівників апарату суду.

Забезпечує введення в експлуатацію, встановлення, обслуговування комп'ютерної техніки, периферійного обладнання та оргтехніки, що експлуатуються в суді.

Організовує проведення робіт щодо інсталяції програмного забезпечення.

Здійснює обслуговування та Моніторинг працездатності програмного забезпечення та мережного обладнання комп'ютерної мережі.

Надає консультативну допомогу суддям і працівникам апарату суду з питань роботи та використання комп'ютерного обладнання і програмного забезпечення.

Забезпечує моніторинг введення в експлуатацію та організовує обслуговування комп'ютерної мережі суду, поточне адміністрування мережного обладнання локальної комп'ютерної мережі, адміністрування контролера домену та серверів комп'ютерної мережі.

Забезпечує доступ користувачів до внутрішніх інформаційних ресурсів.

Здійснює моніторинг дотримання технології експлуатації програмного забезпечення та використання антивірусного захисту локальної комп'ютерної мережі.

Надає щомісячну інформацію щодо кількості направлених до ЄДР судових рішень.

Отримує та відправляє електронну пошту.

Судовий розпорядник:

Здійснює перевірку та забезпечує готовність залу судового засідання чи приміщення, в якому планується проведення виїзного засідання, до слухання cправи і доповідає про їх готовність головуючому.

Забезпечує безпечні умови роботи суддям та працівникам апарату суду в залі судового засідання, іншому приміщенні, в разі проведення судом виїзного засідання.

З'ясовує своєчасність направлення заявки-наряду на доставку до суду органами внутрішніх справ та конвойною службою міліції затриманих осіб, та таких, які перебувають під вартою. Повідомляє голову суду, головуючого про можливу затримку їх доставки.

З урахуванням кількості місць та забезпечення порядку під час судового засідання визначає можливу кількість осіб, що можуть бути присутні в залі судового засідання, та визначає конкретні місця їх розміщення.

Оголошує про вхід і вихід суду та пропонує всім присутнім встати.

Забезпечує виконання учасниками судового процесу та особами, які є в залі судового засідання, розпоряджень головуючого.

Запрошує, за розпорядженням головуючого, до залу судового засідання свідків, експертів, перекладачів та інших учасників судового процесу.

Виконує розпорядження головуючого про приведення до присяги перекладача, експерта відповідно до законодавства.

Запрошує до залу судового засідання свідків та виконує вказівки головуючого щодо приведення їх до присяги.

3а вказівкою головуючого під час судового засідання приймає від учасників процесу документи та інші матеріали і передає до суду.

Вживає заходів щодо видалення, за розпорядженням головуючого, із залу судового засідання осіб, які проявляють неповагу до суду або порушують громадський порядок.

Звертається до працівників правоохоронних органів з приводу сприяння у підтриманні громадського порядку, затримання та притягнення до адміністративної відповідальності осіб, які проявляють неповагу до суду та порушують громадський порядок.

Забезпечує дотримання вимог процесуального законодавства щодо

виключення можливості спілкування допитаних судом свідків з тими, яких суд ще не допитав.

3абезпечує виконання вимог процесуального законодавства щодо проведення закритого судового засідання та вживає заходів до обмеження входу до залу судового засідання сторонніх осіб.

Здійснює в разі необхідності взаємодію із спеціальними підрозділами судової міліції та органами внутрішніх справ з питань спільних дій щодо підтримання громадського порядку в приміщенні суду та в залі судового засідання, в разі необхідності, доставка речових доказів в судове засідання.

Уживає заходів безпеки щодо недопущення виведення з ладу засобів фіксування судового процесу особами, присутніми в залі судового засідання.

Для забезпечення невідкладного розгляду справи з питань, що виникли в процесі її слухання, за розпорядженням головуючого здійснює термінову доставку в установи та організації, а також фізичним особам листів, викликів, інших документів.

При виникненні надзвичайних обставин (пожежа, виявлення вибухонебезпечних предметів, затоплення тощо) повідомляє керівників суду та організовує виклик спеціальних служб.

Оформлення та відправка простої та рекомендованої кореспонденції .

Контролює своєчасне прибирання приміщень суду відповідно до санітарних норм і правил, а також прибирання прилеглих територій.

Уживає заходів щодо усунення несправностей та аварій в приміщення суду.

Забезпечує зберігання технічних засобів і господарського інвентарю, його відновлення, поповнення і раціональну експлуатацію.

Виконує інші розпорядження головуючого по справі, доручення голови суду та керівника апарату суду.

Консультант суду по роботы з персоналом:

Опрацьовує листки тимчасової непрацездатності суддів та працівників апарату суду.

Готує, у межах компетенції, необхідні документи для відрядження працівників суду.

Готує, у межах компетенції, необхідні документи щодо призначення пенсій працівникам суду.

Забезпечує видачу, у встановленому порядку звільненій особі копії наказу про звільнення та належно оформленої трудової книжки.

Здійснює організаційні заходи щодо своєчасного подання суддями та державними службовцями суду декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за минулий рік.

 Здійснює перевірку факту подання декларацій суб’єктами декларування  суду та інформування Національного агентства з питань запобігання корупції факту неподання чи несвоєчасного подання декларацій суб’єктами декларування відповідно до вимог Закону України «Про запобігання корупції».

Забезпечує організацію проведення перевірки, відповідно до Закону України «Про очищення влади» щодо осіб, які претендують на зайняття посад категорії «В» в суді.

Формує та направляє до Вищої кваліфікаційної комісії суддів України інформацію щодо суддів, їх професійної діяльності для формування суддівського досьє.

Розробляє проекти структури та штатного розпису апарату суду, його штатної чисельності, погоджує з головою суду та направляє на затвердження до територіального управління Державної судової адміністрації України у Черкаській області.

Здійснює облік робочого часу працівників суду, шляхом внесення відповідних даних до табелю обліку використання робочого часу працівників суду, копію якого вносить до АСДС (КП Д-3) та направляє табель до територіального управління Державної судової адміністрації України, крім того вносить відповідні дані щодо суддів до табелю обліку використання робочого часу судді в АСДС (КП Д-3).

Здійснює облік робочого часу присяжних суду, шляхом внесення відповідних даних до табелю обліку використання робочого часу присяжного в АСДС (КП Д-3) та направляє табель до територіального управління Державної судової адміністрації України.

З метою забезпечення ведення військового обліку:

Забезпечує ведення військового обліку військовозобов’язаних і призовників суду та бронювання військовозобов’язаних суду у мирний час і на період мобілізації та воєнного часу.

Планує роботу на рік і квартал щодо ведення військового обліку військовозобов’язаних і призовників суду та бронювання військовозобов’язаних суду у мирний час і на період мобілізації та воєнного часу.

При прийомі на роботу громадян, перевіряє наявність у них військово-облікових документів (у військовозобов’язаних — військових квитків або тимчасових посвідчень, виданих замість військових квитків, у призовників — посвідчень про приписку до призовних дільниць) і встановлює, чи перебувають вони на військовому обліку у військовому комісаріаті.

Забезпечує повноту і якість обліку всіх військовозобов’язаних і призовників суду. Систематично звіряє особові картки працівників і тих, хто навчається, із записами у військових квитках та посвідченнях про приписку до призовних дільниць і подає ці картки не рідше одного разу на рік до військових комісаріатів.

Систематично обліковує зміни у військовозобов’язаних і призовників суду сімейного стану, адреси місця проживання, службового становища, технічної підготовки, освіти і в п’ятиденний строк вносить ці зміни до особових карток та повідомляє про них у відповідні військові комісаріати у семиденний строк.

Приймає під розписку від військовозобов’язаних і призовників військово-облікові документи для подання у військові комісаріати, звіряння з особовими картками, списками військовозобов’язаних і призовників та для інших потреб.

Складає плани заміни фахівців, які вибувають за мобілізацією та у воєнний час, розробляє заходи з підготовки кадрів для заміщення військовозобов’язаних, які підлягають призову до складу Збройних Сил України.

В 15-денний термін оформлює бронювання вперше прийнятих або призначених на нові посади військовозобов’язаних, а також при зміні у них військово-облікових ознак (склад, військово-облікова спеціальність (ВОС), ступінь придатності до військової служби, вік, тощо), якщо вони підлягають бронюванню згідно з переліком та повідомляють про це військові комісаріати.

Веде облік та забезпечує зберігання бланків спеціального військового обліку.

Забезпечує оповіщення військовозобов’язаних і призовників суду на вимогу військових комісаріатів і сприяє їхньому вчасному прибуттю за викликом.

У семиденний строк повідомляє у військові комісаріати про військовозобов’язаних і призовників, прийнятих на роботу чи звільнених із роботи.

Проводить роз’яснювальну роботу серед військовозобов’язаних і призовників суду щодо військового обліку.

Веде Журнал перевірок стану обліку військовозобов’язаних і призовників та бронювання.

Складає звіти про чисельність працівників та військовозобов’язаних суду.

Постійно взаємодіє з підрозділами військового комісаріату, надає їм допомогу у вирішенні мобілізаційних завдань.

Виконує інші доручення голови суду та керівника апарату суду, що належать до питань роботи з кадрами та забезпечення діяльності суду.

 

Архіваріус

Забезпечує зберігання документів, які надійшли до архіву суду.

Приймає на зберігання від відповідних працівників апарату суду документи, що закінчені діловодством.

Бере участь у розробленні номенклатури справ, перевіряє правильність формування та оформлення справ під час їх передавання до архіву.

Згідно з чинними правилами шифрує справи.

Систематизує і розміщує справи, веде їх облік.

Готує зведені описи справ постійного і тимчасового термінів зберігання, акти для передавання справ на державне зберігання, на списання та знищення, а також бере участь у роботі з експертизи цінності архівних документів.

Веде прийом громадян, видачу копій судових рішень, інших документів, які зберігаються в архіві суду, та судових справ для ознайомлення учасникам судового розгляду відповідно до встановленого порядку.

Під час видачі копій судових рішень готує відповідні супровідні документи.

Приєднує до судових справ, які зберігаються в архіві суду, документи, що підтверджують виконання судових рішень.

Готує необхідні довідки на основі відомостей, які є в документах архіву, веде їх облік.

Готує необхідні дані для складання звітності щодо роботи архіву.

Контролює додержання правил протипожежної безпеки в приміщеннях архіву.

Виконує інші доручення голови суду та керівника апарату суду.

 

Оператор комп'ютерного набору І категорії